23a8079e4156e7282af14bcd8609a4c5.jpg
Hotel Staromiejski

 

Hotel Staromiejski*** mieści się w odrestaurowanej, klasycystycznej dziewiętnastowiecznej kamienicy mieszczańskiej.

Obiekt jest idealnym miejscem dla turystów chcących poznać liczne zabytki Piotrkowa Trybunalskiego oraz uroki i atmosferę starówki.  Wnętrza są estetyczne i funkcjonalne, zapewniające gościom maksimum komfortu i wygody.  Stylowe pokoje przygotowane są zarówno dla potrzeb wypoczynku jak i pracy.  Swoim Klientom oferujemy  20 pokoi jedno- i dwuosobowych (z możliwością dostawki), wszystkie wyposażone w łazienki.  Zabytkowy budynek hotelu usytuowany jest przy najbardziej reprezentacyjnej części Starego Miasta  - Rynku Trybunalskim. Handlowe, biznesowe i kulturalne centrum miasta znajduje  się w zasięgu spaceru.  Dzięki korzystnemu położeniu nasi Goście mogą korzystać z oferty turystycznej miasta.

W bliskim sąsiedztwie hotelu znajdują się wszystkie ważniejsze urzędy, banki, sądy oraz hala sportowa. Historyczny charakter wnętrz pozwoli Państwu przenieść się w niezwykłą atmosferę panującą w dawnej siedzibie mieszczańskiej.

 

Historia
Najstarsze przekazy archiwalne pochodzą z XVIII w. W tamtym czasie na obszarze dzisiejszego budynku stały dwie podcieniowe kamienice. Właścicielem budynków był Bogumił Szeffer.  W efekcie pożaru miasta w 1786r. kamienice uległy zniszczeniu. W posiadaniu spadkobierców Szeffera posesja pozostała do 1844 r. W tym samym roku posesję nabył Franciszek Salezy Jabłoński. Wkrótce, dnia 19 lipca 1845 przystąpił do odbudowy kamienicy, którą zakończył 13 grudnia 1848 r.

Od 2005 r. aktualni właściciele przeprowadzili gruntowną modernizację kamienicy z przeznaczeniem na hotel w kategorii trzech gwiazdek  z 20 pokojami,  restauracją i dwoma salami konferencyjnymi.

SZYBKI KONTAKT

  • Adres: ul. Rynek Trybunalski 1, Piotrków Trybunalski
  • Telefon: 44 615 58 56
  • Email: recepcja@hotelstaromiejski.com.pl
  • Strona www: www.hotelstaromiejski.com.pl

MAPA DOJAZDU